Kaş Tasarım
Kaş Tasarım

Kaş Tasarım


Hangi yüze hangi kaş modeli yakışır?
 

Hanife Gençer, farklı yüz tiplerine uygun kaş şekilleri hakkında şu bilgileri veriyor:


Kare yüz: İnce kaş

 

Yüz hatlarınız belirgin ve kare ise kaşların çok kalın kullanılmasına gerek yoktur. Daha ince formda şekillenmiş kaşları tercih edebilirsiniz. Yumuşak ve hafif kavisli kaşlar bu tip yüz şekilleri için oldukça idealdir. Böylece kare ve belirgin hatlardaki yüze daha yumuşak bir ifade kazandırılır.


Oval yüz: Uzun kaş

 

Eğer yüzünüz aşağı doğru oval biçimde uzanıyorsa, ince ve uzun biçimlenmiş kaş modelini tercih etmelisiniz. Böylece yüz ifadeniz daha durgun ve doğal görünecektir. Kaşlar iki yan boyunca uzun ve yayvan olmalı.


Kalp şeklinde yüz: Kalın kaş

 

Kalp şeklinde yüzünüz var; yani alın ortasından yüzün hafifce aşağı doğru indiği ve çenenin üçgen olduğu yüz biçimidir. Bu tip bir yüzünüz varsa kaşınızı mümkün olduğunca kalın olmalıdır. Kalın ve kısa olarak biçimlenmiş kaşlar göz hizasında bitmelidir.


Yuvarlak yüz: Kavisli kaş

 

Yuvarlak yüzlü iseniz biraz toplu bir görünüme sahipsiniz demektir. Bunu kırmanın en iyi yolu kaşınıza kavisli bir modeli tercih etmektir. Kavisleri oldukça belirgin bırakırsanız yüzünüz oldukça estetik bir görünüme kavuşacaktır.


Uzun yüz: Kavissiz kalın kaş

 

Uzun bir yüzünüz varsa tercih etmeniz gereken model düz ve kalın kaş modelidir. Tam olarak düz biçim verilen kaşlar yüzünüzün gereksiz uzun görükmesinin önüne geçecektir.


Çukur göz: Düz kaş

 

Gözleriniz içe doğru çökük ise kavissiz, ince ve açık renkli bir kaş modeli tercih etmelisiniz.

 

balçova kaş tasarımı uzmanı,balçova kaş tasarımı merkezi,balçova kaş tasarımı salonu,balçova kaş tasarımı fiyatları,balçova kaş tasarımı yapan yerler,balçova kaş tasarımı nedir,balçova kaş tasarımı uygulaması,balçova kaş tasarımı işlemleri,balçova uygun fiyatlı kaş tasarımı merkezi,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014